Kalendarz Roku Szkolnego - 2019/2020


Wprowadzone ZMIANY:
04-02-2020 - zmiana daty pikniku z 23 maja na 6 czerwca

Pobierz zmienioną wersję do wydruku:   

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

SZKOŁY PODSTAWOWEJ ZAKONU PIJARÓW W WARSZAWIE

 

Dni wolne:

1 listopada (piątek) – Wszystkich Świętych

11 listopada (poniedziałek) – Narodowe Święto Niepodległości

23 - 31 grudnia – zimowa przerwa świąteczna

6 stycznia (poniedziałek) – Objawienie Pańskie

10 - 23 lutego – ferie zimowe

9 – 14 kwietnia – wiosenna przerwa świąteczna

1 maja (piątek) – Święto Pracy

11 czerwca – Boże Ciało

 

Dni dyrektorskie:

14 października (poniedziałek)Święto Edukacji Narodowej

31 października  (czwartek)

2-3 stycznia (czwartek-piątek)

21-23 kwietnia (wtorek-czwartek)egzaminy ósmoklasisty

12 czerwca (piątek po Bożym Ciele)

 

DATA

WYDARZENIE

SZCZEGÓŁY, ODPOWIEDZIALNI

WRZESIEŃ

2 września

(poniedziałek)

 godz. 9.00

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Msza św.; informacje organizacyjne
w kościele po Mszy św. i w klasach

4 września  (środa)

godz. 17.30

 

5 września (czwartek)

godz. 17.30

 

Spotkania dyrekcji
i wychowawców klas
z rodzicami w teatrze szkolnym, a następnie
w klasach

Klasy I-III SP

 

 

 

Klasy IV-VIII SP

 

5 września

godz. 8.00

Pierwszy czwartek miesiąca

Msza św. w kościele – odp. 8b

 

6 września

godz. 8.15

Pierwszy piątek miesiąca

Msza św. w kościele – odp. 5c

 

8 września

(niedziela)

godz. 11.00

 

Ogólnopolska Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

XVI Forum Edukacyjne - Nowatorstwo pedagogiczne w stylu Kalasancjusza - godz. 11.00 - teatr

Gość Forum - o. Miguel Giráldez SchP, Asystent Generalny Zakonu Pijarów dla Okręgu Europy

Spotkanie dla młodzieży - Maryja i ja - o. Rafał Roszer SchP - godz. 11.15 - kaplica

 

Msza św. z Aktem zawierzenia Matce Bożej - g. 13.00 - kościół

Przewodniczenie - o. dr Mateusz Pindelski SchP, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów

(Obecni uczniowie klas 7-8)

11 września

(środa)

Poświęcenie nowej szkoły w Rzeszowie

Delegacja

12 września

(czwartek)

godz. 12.40

Posiedzenie rady pedagogicznej- przedstawienie planu pracy oraz planu nadzoru pedagogicznego

Odp. dyrekcja szkoły

19 września

(czwartek)

 

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Odp. p. Maciej Małagocki

23 września

(poniedziałek)

Rada zatwierdzająca zmiany w statucie szkoły

Odp. dyrekcja szkoły

26 września

(czwartek)

Debata przedwyborcza

Koordynatorzy- p. Maciej Małagocki
i p. Rafał Świetliński

30 września (poniedziałek)

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej

Koordynatorzy- p. Maciej Małagocki
i p. Rafał Świetliński

PAŹDZIERNIK

Poniedz.- czwartek

godz. 16.00

Nabożeństwo różańcowe dla dzieci

Odpowiedzialni katecheci

3 października godz. 8.00

Pierwszy czwartek miesiąca

Msza św. w kościele – odp. 8a

 

4 października godz. 8.15

Pierwszy piątek miesiąca

Msza św. w kościele – odp. 5b

4-6 października

(piątek-niedziela)

VI Święto Laikatu Pijarskiego w Licheniu

Koord. p. Katarzyna Śliwińska

7 października

(poniedziałek)

godz. 18.00

Dzień Kalasantyński

Msza św.– odp. kl. 8b (rodzice)

Spotkanie z gościem- prelekcja dedykowana przede wszystkim rodzicom uczniów kl. 4-8.

11 października (piątek)

godz. 8.15

 

Obchody Święta Edukacji Narodowej,

Ślubowanie uczniów pierwszych klas SP

Msza św. (o. Marek) – obecna cała szkoła; uroczystość w teatrze, spotkania w klasach- odp. wychowawcy klas pierwszych,

(Po uroczystości lekcje bez zmian, kl. 1. mogą świętować z rodzicami
w domu.)

14 października

(poniedziałek)

Święto Edukacji Narodowej

Dzień dyrektorski-dzień wolny od zajęć

31 października

(czwartek)

Dzień dyrektorski

 

Dzień wolny od zajęć

LISTOPAD

1 listopada (piątek)

Dzień Wszystkich Świętych

Dzień wolny od zajęć

4 listopada

(poniedziałek)

godz. 18.00

Dzień Kalasantyński

Msza św. – odp. kl. 3c (rodzice)

 

Dzień otwarty dla rodziców klas 1-3

7 listopada

godz. 8.15

Pierwszy czwartek miesiąca

Msza św. w kościele – odp. 7b

8 listopada

(piątek)

godz. 8.15

Szkolne obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości

 

 

 

Msza św.

Spotkania z żołnierzami z misji pokojowych na świecie.

Koordynator: p. Rafał

Msza św.- o. Radosław;

Koordynator międzyszkolny- o. Rafał

11 listopada

(poniedziałek)

Narodowe Święto Niepodległości

14-16 listopada

(czwartek-sobota)

XXX Ogólnopolskie forum Szkół Katolickich  w Częstochowie

Dyrekcja, nauczyciele

15 listopada

(piątek)

10-lecie Zespołu Szkół Zakonu Pijarów
w Katowicach

Dyrekcja, delegacja nauczycieli

15-17  listopada

(piątek- niedziela)

Ogólnopolski Przegląd Teatralny Środowisk Pijarskich w Łowiczu- myśl przewodnia: „Dekalog”

Odp. Koło teatralne p. Beaty Zaborek- spektakl „Pukajcie, a będzie Wam otworzone”

 

18 listopada

(poniedziałek)

godz. 9.00

X Ogólnopolski Konkurs Gramatyczny im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego – etap szkolny

Odp. p. Renata Makawczyk,  p. Anna Szewc;

Korespondencja: p. Anna Kołota; współpraca: p. Sylwia Łaniewska,
p. Maja Malejka

25 listopada

(poniedziałek)

godz. 17.00

Wykład/warsztaty dla rodziców

Koord. J. Frąckiewicz

Temat: komunikacja z dzieckiem

Prelegent: Dorota Rzepczyńska- edukator, trener kontroli złości
i umiejętności społecznych

27 listopada (środa)

 

Patrocinium – Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza

Odp. p. A. Bombała, o. Rafał

Koło teatralne p. Beaty Zaborek- spektakl „Pukajcie, a będzie Wam otworzone”

GRUDZIEŃ

Do 20 grudnia

Wystawienie ocen proponowanych

Nauczyciele poszczególnych przedmiotów

20 grudnia (piątek)

 

 

Jasełka

Wigilie klasowe

 

Wigilia pracowników szkół

Odp. – s. Faustyna

Odp. wychowawcy- do godz. 11.45

 

12.30 –wigilia dla pracowników

23-31 grudnia

Zimowa przerwa świąteczna

Dni wolne od zajęć

STYCZEŃ 2019

2-3 stycznia

(czwartek-piątek)

Dni dyrektorskie

Dni wolne od zajęć

6 stycznia

(poniedziałek)

Objawienie Pańskie

Orszak Trzech Króli – odp. p. Dorota Niewierowska, p. Krystyna Foks,
p. Ewa Lorek, p. Justyna Wanat- Tenerowicz, p. Agnieszka Bombała
i Rada Rodziców

Dzień wolny od zajęć

16 stycznia (czwartek)

 

 

 

godz. 18.00

Rada klasyfikacyjna – szkoła podstawowa, godz.13.10

godz.14.30

Klasyfikacja śródroczna:

 

kl. 1-3

kl. 4-8

 

Spotkania rodziców
z wychowawcami

14 stycznia

(wtorek)

 

Bal karnawałowy dla klas 1-3

Imprezy klasowe kl. 4-8

Odp. Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski;
współpr. wychowawcy klas, świetlica

20 stycznia

(poniedziałek)

Początek drugiego półrocza

24 stycznia

(piątek)

godz. 8.15

Dzień Babci i Dziadka

(kl. 1-3)

Msza św. (czytania 3a), spotkanie
w teatrze i w salach lekcyjnych- odp. kl. 3. SP

LUTY

3 lutego

godz. 18.00

Dzień Kalasantyński

 

Msza św.– odp. 2a (rodzice)

 

6 lutego

godz. 8.00

Pierwszy czwartek miesiąca

Msza św. w kościele- odp. 6c

7 lutego

godz. 8.15

Pierwszy piątek miesiąca

Msza św. w kościele – odp. 4b

10 - 21 lutego

 

FERIE ZIMOWE

26 lutego

godz. 8.15

Środa popielcowa

Msza św. dla całej społeczności szkolnej- odp. o. Radosław

28-29 lutego

(piątek-sobota)

Pijarskie spotkanie edukacyjne w Łowiczu

Matematycy, nauczyciele j. ang., poloniści, ed. Wczesnoszkolna

MARZEC

2 marca

godz. 18.00

Dzień Kalasantyński

Msza św.– odp. kl. 3b (rodzice)

Spotkanie z gościem- prelekcja dedykowana przede wszystkim rodzicom uczniów kl. 1-3.

5 marca

godz. 8.00

Pierwszy czwartek miesiąca

Msza św. w kościele w intencji poległych Żołnierzy Wyklętych- odp. 6b

6 marca

godz. 8.15

Pierwszy piątek miesiąca

Msza św. w kościele w intencji poległych Żołnierzy Wyklętych – odp. 4a

6 marca

(piątek)

Ogólnopolska pielgrzymka ósmoklasistów do Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży

Odp. o. Rafał, wychowawcy kl. 8.

 

14 marca

(sobota)

godz. 12.00

 

Finał X Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im ks. Onufrego Kopczyńskiego

Odp. p. Renata Makawczyk, p. Anna Szewc;

korespondencja - p. Anna Kołota; współpraca- p. Sylwia Łaniewska,
p. Maja Malejka

16-18 marca       

(pon.-środa)

Rekolekcje wielkopostne

 

Odp. p. Agnieszka Bombała,
s. Faustyna, o. Rafał, o. Radosław

28 marca (sobota)

godz. 9.00-13.00

Wielkopostny dzień skupienia

Dzień modlitewny dla pracowników pijarskich placówek w Warszawie -
o. Rafał, A. Bombała

KWIECIEŃ

2 kwietnia

godz. 8.00

Pierwszy czwartek miesiąca

Msza św. w kościele- odp. 6a

3 kwietnia

godz. 8.15

Pierwszy piątek miesiąca

Msza św. w kościele – odp. 3c

6 kwietnia

(poniedziałek)

Dzień Kalasantyński

Msza św.– odp. 7b (rodzice),

Dzień otwarty dla rodziców klas 4-8

(obecni nauczyciele poszczególnych przedmiotów)

7 kwietnia (wtorek)

Dzień języków obcych dla kl. 1-3

Odp. wszyscy językowcy; koord.
p. Ewa Lorek

9 – 14 kwietnia

 

Wiosenna przerwa świąteczna

21-23  kwietnia

(wtorek-czwartek)

Egzamin ósmoklasisty

Dni dyrektorskie

W tych dniach uczniowie kl. 1-7 szkoły podstawowej nie mają zajęć dydaktyczno-wychowawczych

28 kwietnia

(wtorek)

 

Obchody Dnia Ziemi

 

 

Odp. p. Lidia Łukasiewicz, p. Ewa Grodzicka, p. Anna Ozimek, p. Kinga Lewandowska, o. Rafał

30 kwietnia-
2 maja

Parafiada środowisk pijarskich w Krakowie

Odp. p. Radosław Dudkowski, o. Rafał Petkowicz

MAJ

1 maja

(piątek)

Święto Pracy

Dzień wolny od zajęć

2 maja

(sobota)

Święto Flagi

 

3 maja

(niedziela)

Święto Konstytucji 3. Maja

Święto Matki Bożej Królowej Polski,

Odpust w Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży

4 maja

(poniedziałek)

godz. 18.00

Dzień Kalasantyński

Msza Św. – odp. kl. 3a (rodzice)

Zebrania wychowawców z rodzicami/ dzień otwarty (wg potrzeby)- kl.1-8;

powiadomienia o zagrożeniach

4 maja

(poniedziałek)

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja

Odp. P. Sylwia Łaniewska, Rafał Świetliński

7 maja

godz. 8.00

Pierwszy czwartek miesiąca

Msza św. w kościele- odp. 8b

10 maja

(niedziela)

godz. 11.00

I Komunia Święta

 

Odp. o. Radosław, rodzice
i wychowawcy

17 maja

(niedziela)

godz. 11.00

Rocznica I Komunii Św.

Katecheci i wychowawcy

21 maja

(czwartek)

Dzień języków obcych kl. 4-8

Odp. wszyscy językowcy; koord.
p. Marlena Jańczuk- Ziółkowska

 25-29 maja

Zielone szkoły

Odp. wychowawcy, rodzice

CZERWIEC

do 5 czerwca

Wystawienie ocen proponowanych

Nauczyciele wszystkich przedmiotów

4 czerwca

godz. 8.00

Pierwszy czwartek miesiąca

Msza św. w kościele- odp. 8a

5 czerwca

godz. 8.15

Pierwszy piątek miesiąca

Msza św. w kościele- odp. 3b

6 czerwca

(sobota)

godz. 9.00

Piknik rodzinny- Dzień Rodziny

odp. dyrekcja szkoły i Rada Rodziców

8 czerwca

godz. 18.00

Dzień Kalasantyński

Msza Św. – odp. 7a (rodzice)

Zebrania wychowawców z rodzicami/ dzień otwarty (wg potrzeby)- kl. 1-8

11 czerwca

Boże Ciało

Dzień wolny od zajęć

12 czerwca

Dzień dyrektorski

Dzień wolny od zajęć

22 czerwca (poniedziałek)

Rada klasyfikacyjna

Klasyfikacja roczna

25 czerwca

godz. 16.00

Zakończenie roku szkolnego – klasy ósme

Msza św.,

Uroczystość szkolna w teatrze. 

Odp. kl. 7 a i 7 b, wychowawcy, nauczyciele

26 czerwca

godz. 8.15

Zakończenie roku szkolnego kl. 1-7

Msza św.,

Uroczystość szkolna w teatrze

29 czerwca

godz. 10.00

Rada podsumowująca

 

do 3 lipca

Nauczyciele do dyspozycji szkoły

 

·        Za dekoracje na uroczystości w klasach 1-3 odpowiada świetlica oraz koordynatorzy.

·        Za dekoracje na uroczystości w kl. 4-8 odpowiada pani Justyna Wanat- Tenerowicz oraz koordynatorzy.

·        Ustalone w kalendarium terminy mogą ulec zmianie, jeśli organizacja pracy będzie tego wymagała. 

·        Terminy wycieczek ustalane są z wychowawcami.

·        Terminy innych wydarzeń podawane będą na bieżąco w dzienniku elektronicznym.