Aktualności26.05.2011

Święto Szkół Pijarskich w Warszawie - 7 maja 2011 r.

Święto Szkół Pijarskich w Warszawie rozpoczęło się od Eucharystii w warszawskim Sanktuarium, w której wspólnie brali udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele naszych szkół. Przewodniczył jej Ojciec Dyrektor, natomiast okolicznościowe kazanie wygłosił o. Jacek przy niemałym udziale o. Jakuba.

Po Mszy świętej młodzież gimnazjalna zaprezentowała program artystyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Następnie uroczyście rozdano nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Gramatycznym im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego. Wśród laureatów wymienić należy dzieci i młodzież z Elbląga, Poznania, Krakowa i Warszawy. Konkurs został zorganizowany przez Pijarskie Szkoły w Warszawie i Fundację Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza. W tym roku Fundacja obchodzi jubileusz 20-lecia swojej działalności.

Po tej części Ojciec Dyrektor uroczyście rozpoczął piknik szkolny prowadzony przez wodzirejów „Folwarski”. Były następujące zabawy: bingo, konkurs plastyczny, loteria fantowa, tańce, przeciąganie liny itp. W czasie pikniku przenieśliśmy się w „W krainę bajek i baśni” - każda klasa prezentowała się w odpowiednich, tj. baśniowych strojach.

Dużo emocji dostarczyła licytacja przeprowadzona przez naszych gimnazjalistów. Celem licytacji była zbiórka na pomoc Ewie i Sarze, bliźniaczkom chorym na porażenie kończyn dolnych. Licytacyjny rekord pobiła książka z autografem Andresa Iniesty, piłkarza Barcelony. Natomiast największym powodzeniem cieszyły się smakołyki z grilla i słodkości przygotowane przez rodziców uczniów naszych szkół. Jednym słowem, Święto Pijarskich Szkół to kolejny sukces.

red. o. Jacek Wolan

powrót