Aktualności23.10.2010

WARSZTATY TEATRALNE

W poniedziałek 18 października wybraliśmy się do Pałacu w Wilanowie. Na początku naszej wycieczki zostaliśmy wprowadzeni przez panią przewodniczkę do Sali konferencyjnej, gdzie czekała na nas inna pani, która poprowadziła zajęcia. Tytuł zajęć brzmiał: „Warsztaty teatralne„.

Najpierw pani przeczytała nam sporo ciekawych informacji o miastach greckich. Potem opowiedziała historie o Odyseuszu i o Janie III Sobieskim. A na koniec była... niespodzianka – pani zaproponowała nam przygotowanie scenek dotyczących tych właśnie historii. Pani powiedziała, żebyśmy podzielili się na grupy, aby odgrywać scenki. Cała klasa podzieliła się na 6 grup. Każda z grup miała parę minut na przygotowanie się. Do wyboru mieliśmy krótkie przedstawienie o Odyseuszu albo o Janie III Sobieskim. Po przygotowaniu każda z grup pokazywała swoją prezentację, potem omawialiśmy ich ciekawe elementy. Było dużo śmiechu przy naszych inscenizacjach. Na końcu pani pożegnała się z nami i poszliśmy do szatni.

Była to dla nas ciekawa i pouczająca wycieczka. Przybliżyła nam postać Króla Jana III Sobieskiego i Odyseusza. To była naprawdę wspaniała wycieczka.

Natalia Ozimek i Aleksandra Szumańska kl. Va

powrót