Aktualności10.06.2010

Uczniowie zainicjowali zbiórkę dla powodzian

Wychowankowie Szkoły Pijarskiej w Warszawie poruszeni tragedią majowej powodzi postanowili natychmiast zorganizować zbiórkę i pomóc potrzebującym.

Młodym wolontariuszom towarzyszyło spontaniczne hasło: „Podziel się tym co masz”. Właśnie to hasło i piękna postawa naszych uczniów pomogły w ciągu kilku dni zebrać pieniądze i dary rzeczowe. Do puszek dzieci wrzucały często swoje kieszonkowe i oszczędności.

Wychowawca III klasy Gimnazjum Pan Emil Kosiński powiedział: „Nasi uczniowie są bardzo wrażliwi i zawsze bezinteresownie wspierają wszelkie charytatywne akcje. Młodzież rozumie, że w takiej sytuacji liczy się każdy gest tym bardziej, że w wyniku powodzi ucierpiały rówieśnicy uczniów z naszej szkoły. Jestem dumny z postawy i empatii wśród moich wychowanków”.

O wsparciu finansowym i rzeczowym nie zapomnieli również pedagodzy, rodzice i personel administracyjny Szkoły Pijarskiej.

Wynik zbiórki?

Z niecierpliwieniem uczniowie czekali na ogłoszenie końcowego wyniku zbiórki. Komisyjnie opróżniono skarbonki i policzono każdy grosik. W sumie młodzi wolontariusze zebrali 2801,95 zł oraz kilkanaście worków z darami rzeczowymi w postaci: ubrań, pościeli, zabawek, chemii gospodarczej, żywności z długim terminem spożycia oraz słodyczy.

Zebrane środki pieniężne i ofiary rzeczowe uczniowie przekazali Fundacji Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza. Za zebrane pieniądze Fundacja zakupi najpotrzebniejsze artykuły dla dzieci i młodzieży i wraz z darami dotrze do poszkodowanych rodzin.

Dziękujemy serdecznie energicznym wolontariuszom, uczniom, którzy zaangażowali się do pomocy w organizacji zbiórki oraz wszystkim Ofiarodawcom i Darczyńcom.Po raz kolejny udowodniliście, że macie WIELKIE SERCE i że można na WAS liczyć!

Stokrotne podziękowania składa
Dyrekcja Szkoły Pijarskiej w Warszawie

powrót