Aktualności10.11.2009

Obchody 11 listopada w naszej szkole

Dziesiątego listopada nasza szkoła świętowała 91 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości zapoczątkowała msza św. celebrowana przez Jego Ekslelencję Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Po mszy uczniowie i liczni zaproszeni goście przeszli do teatru, gdzie uczniowie gimnazjum i klasy VI przygotowali pod kierunkiem Pani Ani Szewc i Pana Emila Kosińskiego przedstawienie słowno-muzyczne. Widzowie zgotowali naszym uczniom kilkuminutowe owacje. Przedstwienie bowiem nawiązywało również do zbrodni katyńskiej. Potem rozpoczęło się uroczyste podsumowanie programu: Patriotyzm z pokolenia na pokolenie. Cały dzień był wypełniony pamięcią o tamtych czasach, o ludziach, bez których dziś nie byłoby wolnej Polski.

Opisując wszelkie przedstawienia i uroczystości nie możemy pominąć naszych nauczycieli przygotowujących przez cały rok różne dekoracje w szkole, w kościele i w teatrze: Pani Justyny Wanat–Tenerowicz, Pani Danuty Roszczyk i jej stażystki Pani Grażyny Latek.

Dziękujemy

powrót