Aktualności10.11.2009

Program – „Komputery za tonery” w naszej szkole

KOMPUTERY ZA TONERY to skierowany do szkół i placówek oświatowych specjalny program zbiórkowy. Zasady są proste – uczniowie zbierają puste tonery (kartridże), a w zamian dostają pieniądze na zakup komputerów, drukarek i pomocy dydaktycznych.

Aktualna edycja akcji „Komputery za tonery” rozpoczęła się we wrześniu i zakończy pod koniec roku szkolnego, w lipcu 2010 roku. Zebrane w ten sposób puste tusze i tonery zostają wycenione zgodnie ze specjalnym taryfikatorem, a pieniądze przekazane szkole.

Dla najbardziej aktywnych komputery i wycieczki.

EKOLOGIA SIĘ OPŁACA – ZACZNIJMY TEGO UCZYĆ NASZE DZIECI

„Komputery za tonery” to nie tylko doraźna pomoc finansowa dla naszej szkoły, ale też propagowanie postaw ekologicznych. – Szacuje się, że w Polsce z 4 milionów kupionych w ciągu roku kartridży do recyklingu trafia jedynie 10 procent. W konsekwencji, każdego roku na wysypiskach składowanych jest ponad 3,5 miliona niebezpiecznych odpadów.

Realna pomoc dla środowiska naturalnego to recykling zużytych materiałów.

Do akcji zapraszamy firmy, instytucje – wystawiamy Kartę Przekazania Odpadu.

powrót