Aktualności09.05.2009

9 maja -Święto Szkół Pijarskich

W tym roku Święto Szkół Pijarskich w Warszawie (przypadające w Święto Matki Boskiej Szkół Pobożnych) miało charakter międzynarodowy. Przebiegało pod hasłem "Kraje świata- różnorodność kultur". Kilka tygodni wcześniej każda klasa losowała jeden kraj, który miała zaprezentować podczas szkolnego pikniku.

Uroczystości obchodów Święta Matki Boskiej Szkół Pobożnych rozpoczęliśmy, jak co roku, mszą św., po której uczniowie gimnazjum przedstawili krótki program artystyczny związany z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja.

Po wyjściu z kościoła wszyscy skierowali się na dziedziniec szkolny, skąd już dochodził smakowity zapach potraw z grilla. Rodzice stojący przy ruszcie zapraszali na pyszną kiełbasę, karkówkę i kaszankę. Amatorzy wypieków i owoców także znaleźli coś dla siebie, przy suto zastawionych stołach.

W tym samym czasie, wokół oczka wodnego, przedstawiciele rodziców i dzieci z każdej klasy przygotowywali stanowisko do prezentacji wylosowanego kraju. Pojawiły się tam kolorowe plakaty, gadżety, flagi, rekwizyty, foldery oraz potrawy pochodzące z danego państwa. Wszyscy zachęcali do degustacji przysmaków z kuchni całego świata.

Potem odbyła się defilada przedstawicieli wylosowanych krajów. Jej uczestnicy przebrani w stroje prezentowali swój okrzyk, śpiewali piosenkę, grali na instrumentach.

O. dyrektor przygotował dla wszystkich niespodziankę - zaprosił zespół meksykańskich mariachi "Los amigos". Wraz z kl. II a grupa uczestniczyła w prezentacji Meksyku, a potem umilała czas degustującym potrawy z grilla.

Koronną konkurencja każdego pikniku szkolnego jest przeciąganie liny. Tym razem po zaciętej walce puchar przechodni o. dyrektora zdobyła klasa Ia.

Podczas pikniku wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji poznali.

powrót