Aktualności13.10.2008

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

13 października br. w Szkołach Pijarskich w Warszawie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uroczystość ta miała miejsce podczas mszy świętej, która została odprawiona przez o. Bogdana Dufaja- dyrektora naszej szkoły. Kiedy nadszedł czas ślubowania, uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej i my, uczniowie pierwszych klas gimnazjum wyszliśmy na środek i stanęliśmy w dwóch rzędach. Najpierw ślubowali pierwszacy z podstawówki. Pani dyrektor odczytała tekst ślubowania, a oni za każdym razem odpowiadali gromko: "Ślubuję!". Następnie o. dyrektor, za pomocą wielkiego pióra pasował każdego z nich na ucznia Pijarskiej Szkoły Podstawowej. Na potwierdzenie faktu, że pierwszacy stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności, otrzymali dyplom i legitymację ucznia od wychowawców.

Kolejnym ważnym momentem uroczystości było ślubowanie złożone przez nas- uczniów klas pierwszych gimnazjum. Była to bardzo wzruszająca chwila, niejednemu z nas głos zadrżał. Następnie ksiądz dyrektor ciepłymi słowami powitał nas w murach szkoły jako pełnoprawnych jej członków.

Po zakończeniu mszy świętej wraz z rodzicami i kolegami z innych klas udaliśmy się do teatru, aby obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas pierwszych. Najpierw wystąpili uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej, a później czas na prezentację mieliśmy my- gimnazjaliści. Pierwsze występy na deskach szkolnej sceny były dla nas ogromnym przeżyciem. Na szczęście zarówno występ uczniów podstawówki, jak i klasy Ia został nagrodzony gromikimi brawami.

Po przedstawieniu uczniowie i przedstawiciele Rady Rodziców złożyli życzenia nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszyscy pracownicy naszej szkoły otrzmali kwiaty i drobne upominki.

Kolejnym elementem uroczystości tego dnia było spotkanie w gronie kolegów z klasy we własnej pracowni. Jesteśmy wdzięczni rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

To był dzień, którego na pewno nie zapomnimy. Zarówno my, uczniowie, jak i nauczyciele uważają, że była to wielka, podniosła uroczystość, świetnie przygotowana i przeprowadzona. Od tego momentu, my, pierwszoklasiści staliśmy się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły i będziemy starali się żyć zgodnie ze złożonym ślubowaniem.

Antoni Pańczyk klasa Ib

Pijarskie Gimnazjum

powrót