Aktualności03.10.2008

Wrzesień z wierszami Juliana Tuwima

We wrześniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły przez tydzień słuchali wierszy Juliana Tuwima. Wykonywali też ilustracje do tych, które najbardziej im się spodobały (można je podziwiać na korytarzu i w teatrze).

2 X 08 r. klasy I i II obejrzały spektakl w Teatrze Guliwer pt. "Lokomotywa" . Mogli posłuchać jak wiersze tego autora recytują profesjonalni aktorzy.

Przeprowadzone zostały także klasowe konkursy recytatorskie. Spośród uczestników wyłoniono po 2 zwycięzców. Z każdej klasy wybrano także po 4 reprezentantów najlepiej znających wiersze J. Tuwima.

3 X 08 r. w teatrze odbył się turniej wiedzy klas I-III ze znajomości wierszy tego autora. Na początku uczniowie poznali krótki życiorys artystyczny poety. Potem laureaci konkursów klasowych deklamowali wiersze. Zostali nagrodzeni brawami, dyplomami i książeczkami z poezją dziecięcą.

Wreszcie nadszedł czas na turniej znajomości wierszy J. Tuwima. Reprezentacje klas musiały skojarzyć różne rekwizyty z konkretnymi wierszami, odgadnąć z jakich utworów pochodzą odczytywane fragmenty i przedstawić za pomocą pantomimy wylosowane tytuły wierszy, tak by odgadły je ich klasy.

Wszyscy uczestniczy wspólnej zabawy spisali się na medal!

Po turnieju, nauczyciele i uczniowie utworzyli pociąg, który popędził przez cały teatr przy piosence (do słów J. Tuwima) "Lokomotywa".

powrót