Aktualności28.09.2008

30. Flora Maraton Warszawski

28 września odbył się 30. Flora Maraton Warszawski. Brało w nim udział ok. 3000 osób. Długość trasy wynosiła 42 km 195 m. Limit czasu na przebiegnięcie tego dystansu to 6 godzin, tzn. bieg trwał od godziny 9:00 do 15:00.

Na całej trasie znajdowało się kilka punktów odżywczych dla biegaczy. Właśnie na takich punktach stali uczniowie naszej szkoły, tj. uczniowie klasy 5, 6 oraz 3 gimnazjum wraz z opiekunami (p. Radkiem Dudkowskim, p. Michałem Popielskim i p. Adamem Kowalczykiem). Uczniowie podstawówki z p. Michałem obsługiwali punkt przy ul. Bonifraterskiej na 5 i 15 km - najpierw zawodnicy przebiegali obok nas i podawaliśmy im wodę ( to był ich 5 km), a potem robili rundkę i znowu przebiegali obok nas. Wtedy podawaliśmy im Powerade, czekoladę, banany oraz pomarańcze.

Wśród biegaczy było kilku w dziwnych strojach, co zrobiło na nas ogromne wrażenie. Między innymi biegł pan w szlafroku oraz zawodnik, który był cały zabandażowany, a na plecach miał "wbity" miecz z "krwawą" plamą. Był też jeden uczestnik, który trzymał nad sobą wielki szkielet ryby. Kilka osób biegło z dziećmi w wózkach. Spotkaliśmy również naszego bosonogiego znajomego z marcowego Półmaratonu Warszawskiego.

Kiedy wszyscy biegacze przebiegli już przez nasz punkt musieliśmy posprzątać tysiące plastykowych kubeczków, butelek, a było tego kilkanaście wielkich worków na śmieci. Po wielkim uprzątnięciu, poszliśmy na podzamcze, gdzie znajdowała się główna scena i wiele namiotów. Tam otrzymaliśmy dyplomy i prezenty.

Wszyscy uczniowie z naszej szkoły byli zadowoleni i usatysfakcjonowani, że brali udział w tej imprezie jako wolontariusze. Bardzo nam się podobało i mamy nadzieję, że już wiosną będziemy mogli znowu pomagać w organizacji maratonu!

powrót