Aktualności12.05.2008

Świeto Szkół Pijarskich za nami

Dnia 10 maja 2008r. Szkoły Pijarskie w Warszawie obchodziły swoje święto połączone ze wspomnieniem Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych. Tego dnia o godzinie 10.00 zaproszeni goście, rodzice z dziećmi, uczniowie i nauczyciele zebrali się na wspólnej mszy św. w Sanktuarium MB na Siekierkach.

Mszę świętą odprawił i homilię wygłosił dyrektor Szkół Pijarskich - o. Bogdan Dufaj. Oprawę muzyczną przygotowała pani Marzena Harasimiuk, a towarzyszyła jej schola szkolna. Po mszy św. młodzież gimnazjalna pod opieką pana Emila Kosińskiego przedstawiła krótki program artystyczny, upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po zakończeniu programu zebrani goście zaproszeni zostali przez Ojca Dyrektora na podwórko szkolne, aby tam oficjalnie rozpocząć Piknik Szkolny 2008. Tegoroczny piknik obchodzony był pod nazwą "Piknik na farmie", czemu towarzyszyły odpowiednio dobrane konkurencje i zabawy rodzinne oraz wyśmienite jadło (więcej na ten temat w galerii).

Po raz pierwszy w tym roku w czasie pikniku przeprowadzona została loteria fantowa i zbierane były pieniądze za porcje mięsa z grilla. Fundusze zebrane podczas pikniku przeznaczone zostaną na zakup książek do szkolnej biblioteki. Wszystkim, którzy wsparli to dzieło ogromnie dziękujemy!!! Atrakcją tegorocznego pikniku był także konkurs mody pod hasłem "Farmer i farmerka roku 2008". Podczas pokazu mody mogliśmy podziwiać trendy obowiązujące tego lata w polu i na roli.

Największe emocje wśród uczestników pikniku wywołała konkurencja przeciągania liny. Widać było, że niektórzy panowie przygotowywali się do tej konkurencji cały rok. Dzieci natomiast nie zawiodły w dopingowaniu swoich rodziców. Stawką w zawodach był Puchar Przechodni O. Dyrektora, który trafił ponownie do rąk klasy IIb SP. Gratulujemy siły i zaparcia!!!

Przez cały czas towarzyszył nam ciepły i donośny głos prowadzącego piknik - brata Jacka, który nie oszczędził nam poczucia humoru i zadowolenia. Wspólne świętowanie zakończyło się około godziny 14.30.

Wszystkim obecnym gościom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły bardzo dziękujemy za udział i pomoc w przygotowaniu tak pięknego święta. Do następnego roku!

powrót